Podziel i kontroluj swoje wydatki.

W Polsce wielu ludzi ma kredyty ponieważ często źle kontrolują swoje wydatki. Podział wydatków jest ważny, ponieważ jak czasem wydamy zbyt wiele na przyjemności i mamy zbyt mało oszczędności to nie mamy pieniędzy na podstawowe potrzeby i pojawiają się problemy finansowe i stres niepewnym jutrem. Nasze wydatki powinniśmy podzielić wg pewnych % tak aby w pełni móc korzystać z życia i nie martwić się o jutro. Przykładowo jeśli wydawalibyśmy wszystko na oszczędności i potrzeby życiowe to jaką byśmy mieli radość z życia, gdy tylko pieniądze przeznaczamy aby żyć i na potrzeby związanę z pracą np. na dojazd. Pieniądze wydawane na przyjemności też muszą być odpowiednio podzielone, gdyż jak zaczniemy wydawać za dużo na rozrywkę to może być problem z pieniędzmi na potrzeby życiowe, czy też pobierając pieniądze naszych oszczędności po prostu pojawia się strach przez niepewnym jutrem, gdyż po utracie pracy  mając oszczędności zawsze możemy przeżyć i mamy czas na znalezienie nowego źródła dochodu. Najlepszy sposób podziału oszczędności

Podzieliłem wypłaty wynagrodzenia na „5 słoików” , czyli konta bankowych gdzie wpłacamy nasze pieniądze w zależności od przeznaczenia tych środków. Konto bankowe w T-mobile Usługi Bankowe jest moim kontem głownym, do którego mam aktywną kartę bankową, opłata za kartę w tym banku wynosi 0 PLN jeśli w danym miesiącu rozliczeniowym wykonamy transakcję kartą na min. 200 zł ( >>> załóż konto w T-Mobile Usługi bankowe przez internet <<< ) Konto bankowe w Smart Banku nie ma opłat za prowadzenie konta ani opłat miesięcznych za używanie karty płatniczej dlatego też w tym banku posiadam kartę debetową ( >>> załóż konto w Banku Smart przez Internet<<< ). W innych bankach posiadam tylko konto bankowe i w razie potrzeby wypłaty środków z tych kont przelewamy je na konto do którego mamy aktywną kartę debetową lub wybieramy peniądze w oddziale banku.

Przeznaczenie środków % kwoty wynagrodzenia Bank (link  do założenia  konta w banku) szczegóły
Potrzeby życiowe 60%- max. = 5000 zł  Założ konto w Bank Smart Media,jedzenie,ubranie,paliwo,kredyty,rachunki, kosmetyki,suplementy diety,opłaty inne
Oszczędności 10%   Założ konto w MBanku Przeznaczone na lokaty, inwestycje, emeryturę
Długoterminowe zaplanowane i nieprzewidziane wydatki 10%  Założ konto w ING Banku Wycieczka,zakup samochodu,zakup domu,naprawa.
Przyjemności 10%- max. = 7000 zł  Założ konto w T-Mobile Usługi Bankowe Ten „słoik” to Twoje pieniądze i tylko Twoje . Ma być co miesiąc pusty:) . Musisz siebie wynagradzać. Bo po co pracujesz jeśli nic z tego nie masz w danej chwili. Ciesz się życiem w każdej minucie. Życie to pasja i stań się pasjonatem własnego życia.
Edukacja 10% – max. = 500 zł  Założ konto w Bank Zachodni WBK Jak masz zacząć zarabiać jak nie wiesz jak to dokładnie robić. Edukacja pozwala nam się nauczyć tego czego chcemy. Szkoła, studia niestety nie dają nam wiedzy na wiele tematów np:  jak żyć ?, jak rozwijać biznes? czy jak rozmawiać z ludzmi? czy jak żyć w pełnym zdrowiu?

Kwoty, które przekraczają kwotę max. przy danym podziale np. gdy zarobimy 6000 zł to 10% wynosi 600 zł a na edukację kwota max. to 500 zł miesięcznie i dlatego też tę różnicę, czyli w tym przypadku 100 zł wpłacamy na oszczędności. Kwoty max. widoczne przy podziale % pieniędzy możemy zwiększać  wg własnych potrzeb. W tym przykładzie są przykładowe kwoty max.

Pomoc/Czat na żywo
preloader