Ubezpieczenia OC

Wybierz najlepsze ubezpieczenie OC, najlepsze to często najtańsze 🙂

Każdy kierowca ubezpieczony jest do kwoty 5 mln € w przypadku, gdy ucierpieli ludzie i do 1 mln € , jeśli tylko pojazdy. Ubezpieczyciele jednak wypłacają odszkodowania w wysokości kilku, kilkunastu tysięcy i to też niechętnie. Co zrobić, aby otrzymać więcej?

 

Komenda Główna Policji w ubiegłym roku ( 2013 ) odnotowała blisko 36 tysięcy wypadków, w których zginęło ponad 3 tysiące osób, a ponad 44 tysiące zostało rannych. Do jednej piątej zdarzeń dochodzi w wakacje.

W ciągu ostatnich czterech lat wartość wypłaconych odszkodowań z ubezpieczeń OC i AC wzrastała i w 2013 roku osiągnęła 8,8 mld złotych – wynika z szacunków Polskiej Izby Ubezpieczeń. – Odpowiedzialność ubezpieczyciela rośnie, a ochrona poszkodowanego jest coraz pełniejsza. Na przykład w 2008 roku wprowadzono do polskiego kodeksu cywilnego nowy przepis, przewidujący możliwość wypłaty zadośćuczynienia najbliższym za śmierć poszkodowanego. Wcześniej takiej regulacji nie było – tłumaczy Marcin Tarczyński, analityk PIU.

%

Otrzymaj zniżkę na OC

Mity o samochodowych ubezpieczeniach OC
  • “OC to podatek”: to nie do końca prawda. Gdyby nie obowiązek, wielu kierowców straciłoby sporo pieniędzy przez konieczność finansowania napraw uszkodzonych przez nich aut, czy wypłacania z własnej kieszeni rent osobom, które poszkodowali w wypadkach.
  • “OC jest za drogie”: to również kwestia dyskusyjna, ponieważ polskie ubezpieczenia OC dla samochodów są jednymi z najtańszych w Europie.
  • “Ubezpieczyciele za pomocą ustawowego obowiązku naciągają kierowców”: w zasadzie jest odwrotnie – ze względu na ostrą konkurencję, towarzystwa działające w Polsce na biznesie OC zazwyczaj notują straty. Koszty sprzedaży i marketingu ubezpieczeń oraz kwoty wypłacanych odszkodowań przekraczają po prostu zwykle ilość pieniędzy od kierowców.

źródło:  http://rankomat.pl/ubezpieczenie-oc

Czy kierować się tylko ceną przy wyborze

W przypadku kupowania samego OC naszym zdaniem – zdecydowanie – cena jest królem: kupuj tam, gdzie znajdziesz najtaniej. Ale jeżeli planujesz również zakup jakichkolwiek ubezpieczeń dodatkowych, koniecznie porównuj zakresy. Może okazać się np., że bardziej opłaca się wydać 20-50 złotych więcej, a mieć np. assistance również od awarii, czy NNW obejmujące koszty własnego pokoju w szpitalu w sytuacji operacji powypadkowej.

Ubezpieczenia zazwyczaj kupowane dodatkowo do polis OC są dobrowolne – a więc ich faktyczną zawartość tworzą sami ubezpieczyciele. Trzeba o tym zawsze pamiętać i dokładnie sprawdzać, co rzeczywiście chroni nasza polisa.

Podstawowe ubezpieczenia komunikacyjne

Podstawowe ubezpieczenia komunikacyjne, z jakich można skorzystać to: OC (obowiązkowe, wypłacane poszkodowanym przez ubezpieczyciela sprawcy), AC (dobrowolne, wypłacane osobie, która je wykupiła) oraz NNW (dodatkowe, związane z uszczerbkiem na zdrowiu osoby, która się na nie zdecydowała oraz pasażerom, których przewoziła).

Z OC możesz dostać do 5 mln euro

Od 2012 roku suma gwarancyjna ubezpieczenia OC, a więc kwota, do jakiej ubezpieczyciel pokryje szkody wynikające z jednego wypadku wynosi 5 mln euro. Wypadku, czyli jak czytamy na stronie Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego: zdarzenia, które pociągnęło za sobą ofiary w ludziach, niekoniecznie śmiertelne. Jeśli zaś dojdzie do kolizji, czyli sytuacji, w której nie ucierpiał człowiek, suma ta może wynieść maksymalnie 1 mln €

 

Aby zobaczyć porównanie ofert firm wejdź na :Porównanie ubezpieczeń OC/AC

Jeśli chcemy wybrać optymalne ubezpieczenie OC/AC dla nas z największymi możliwymi zniżkami najlepiej wysłać zapytanie do wielu firm, to nas nic nie kosztuje. Natomiast ta wiedza pozwoli nam zaoszczędzić na ubezpieczeniu własnego auta.

Wiedza kosztuje, lecz niewiedza kosztuje jeszcze więcej

Wyślijmy zapytania odnośnie ubezpieczenia naszego samochodu do wielu firm, linki bezpośrednio do składania zapytań ślę poniżej, po kliknięciu w przyciski przenoszeni zostajemy na stronę daj firmy oferującej ubezpiecznenie OC/AC

Dzięki temu dowiemy się ile będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie naszego samochodu w wielu różnych firmach oraz jakie zniżki możemy otrzymać

 

PZU Liberty Allianz Direct LINK4 Axa Direct Mbank

Po otrzymaniu odpowiedzi wybieramy najlepszego  ubezpieczyciela i  ubezpieczamy u niego auto 😉
Aby ubezpieczyć się w danej firmie wypełniamy formularz na stronie danej firmy, w dalszej kolejności kontaktuje się z nami konsultant telefonicznie w celu podpisania umowy ubezpieczenia.

Wszystkie linki do formularzy firm oferujących ubezpieczenia OC i AC znajdziemy na stronie:

http://freedom.oferty-kredytowe.pl/ubezpieczenieauta/

Na stronie klikamy przycisk „zamów” aby przejść na stronę wybranego ubezpieczyciela

Jeśli masz pytania to skontaktuj się ze mną

Pomoc/Czat na żywo
preloader